Page Loading...

Aktuality

Nadace J&T je členem iniciativy Za bydlení, která vyzývá vládu k neprodlenému schválení zákona o podpoře v bydlení


20/05/2024

Zákon o podpoře v bydlení je připraven k projednání a má širokou podporu odborníků, neziskových organizací, akademiků, zástupců krajů a obcí a dalších klíčových aktérů. Přijetí tohoto zákona v jeho současné podobě by znamenalo zásadní krok vpřed v řešení bytové nouze v České republice.

Podle dat Ministerstva pro místní rozvoj žije dnes v nevyhovujících podmínkách až 154 000 lidí, včetně 61 000 dětí. Tito lidé často nemají jinou možnost než bydlet na ubytovnách, v přelidněných bytech, azylových domech, ústavech nebo dokonce na ulici. Zákon o podpoře v bydlení je investicí do naší budoucnosti. Pomůže vrátit děti z dětských domovů zpět do rodin, poskytne dětem lepší šance na vzdělání a kvalitnější život a umožní lidem v těžkých situacích odrazit se ode dna.

Vláda minulou středu odložila klíčové hlasování o zákoně o podpoře v bydlení na neurčito. Každé zdržení přitom zvyšuje riziko, že se zákon nestihne do konce volebního období schválit. Proto iniciativa Za bydlení, jíž je Nadace J&T členem, zaslala předsedům a předsedkyním koaličních stran otevřenou výzvu, ve které apeluje, aby zákon ve stávající podobě neprodleně schválili.

Text výzvy najdete ZDE.