Page Loading...

Aktuality

Blesk Srdce pro vás


30/01/2017

I letos bude tento úspěšný charitativní projekt Nadačního fondu J&T a deníku Blesk pokračovat. Jenom v loňském roce přinesl neziskovým organizacím díky finanční podpoře veřejnosti a nadačního fondu částku v celkové výši 220 602,50 Kč.

Na stránkách deníku Blesk je vždy každý měsíc představena jedna dobře fungující, spolehlivá a důvěryhodná nezisková organizace. Ta získá prostor přiblížit čtenářům konkrétní příběhy svých klientů a ukázat, co všechno stojí za prací lidí v neziskovém sektoru. Čtenáři pak mohou přispět na její činnost:

  • buď dárcovskou SMS ve formátu DMS SRDCEPROVAS na telefonní číslo 87 777, kdy cena 1 SMS je 30 Kč
  • nebo finančním darem převodem z účtu na dárcovské konto 0002160016/5800 projektu Srdce pro vás, které je vedené pod Nadačním fondem J&T.

Peníze zaslané v konkrétním měsíci vždy poputují k vybrané organizaci, o které se píše. 

Dalším cílem projektu je umožnit neziskovým organizacím projít hodnocením spolehlivosti a ucházet se o značku Spolehlivá veřejně prospěšná společnost od AVPO ČROznačení Spolehlivá veřejně prospěšná organizace je zárukou, že nezisková organizace efektivně naplňuje své deklarované poslání a řádně hospodaří se svěřenými prostředky. Nezisková organizace, která toto označení získá je důvěryhodným partnerem pro dárce, spolupracující instituce, ale též pro zájemce o zaměstnání nebo dobrovolníky. Více informací o grantu Blesk Srdce pro vás naleznete zde: http://www.nadacnifondjt.cz/grantova-rizeni-k18.html

V lednu se na stránkách Blesku a na Blesk.cz představila společnost Na počátku. Ta se věnuje především těhotným ženám v nesnázích. Všechny příběhy si můžete přečíst na tomto odkazu: http://www.blesk.cz/srdce-pro-vas